Telefon

0 224 253 26 46

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 08:00 - 18:00

Buğra Efe SEVİNÇ

#

19 Mart 2005 tarihinde Bandırma'da doğdum. Makine mühendisi bir abim ve 9. Sınıfa giden ikiz kardeşlerim var. Ben bu sene 12.sınıfa geçtim. Üniversite olarak; ÇOMÜ İletişim fakültesi Radyo Tv ve Sinema bölümü için hazırlanıyorum. Memur bir ailenin çocuğu olduğum için Edremit, Kars gibi yerlerde yaşayıp, farklı kültürler tanıdım ve 2017 yılından beri Bursa'da yaşıyorum. 

Bursa Kültür ve Sanat Derneği benim hayatımda ikinci dönüm noktası oldu. İlk dönüm noktam ise; Metin Akpınar'ın "İyi ki Yapmışım" belgeseli oldu. O belgeseli izledikten sonra heyecanlandım ve gerçekten olmak istediğim yeri buldum. İlk oyunculuk eğitimimi BKSD'den aldım ve tiyatroya gerçek anlamda ilk defa orda giriş yaptım. Benim temelimi oluşturdular. BKSD'den altı aylık temel oyunculuk eğitimi aldıktan sonra dört ay boyunca Birol Güven Sinema Televizyon ve Akademi'de; Aşkın Şenol'dan oyunculuk, Nazım Kerkez'den ise şan eğitimi aldım. 26 Haziran 2022 tarihinde Merinos AKKM'de biri müzikal olan iki oyun için hazırlıktayız. 

Özel hayatımda karikatür çiziyorum. Okulumuzda arkadaşlarımızla amatör olarak kendi aramızda kurduğumuz bir dergide yazdım ve çizdim bir süre. Edebiyat, sanat dergileri herzaman ilgimi çeker ve sıkı takip ediyorum. Özellikle Kafa ve Masa dergilerini. 

Film izlemek ve kitap okumak en sevdiğim şeyler arasında. Kitaplarda tercihim hikaye, anı, biyografi ve romandan yana. Rus edebiyatı ilgimi çekiyor. Rus edebiyatına ilgim, Dostoyevski'nin Beyaz Geceler ve Ev Sahibesi adlı kitaplarını okuduktan sonra başladı. Daha sonra Çehov'un Üç Kız Kardeş oyunu ve Vişne Bahçesi oyunu ile pekişti. Ama en çok sevdiğim oyun Moliere'nin "Cimri" adlı oyunu. Ve Zafer Algöz kitaplarını çok seviyorum. Şiir okumayı da çok severim. En çok okuduğum şairler Nazım Hikmet ve Küçük İskender diyebilirim. Divan edebiyatında ise Nef'i. 

Yerli oyuncular arasında en çok hayran olduklarım; Haluk Bilginer, Metin Akpınar, Perran Kutman, Ferhan Şensoy, Demet Akbağ ve aralarında çok yeni ama Sarp Apak. 

Gülse Birsel'in dizileri çok ilgimi çeker. Genelde insanlar Gülse Birsel'in dizilerinde, Avrupa Yakası'nı hatırlarlar ilk, ama benim jenarasyonum Yalan Dünya' ya yetiştiği için, ben Yalan Dünya'yı hatırlayıp onu seviyorum en çok. 

Ama tabiki yapımcımız olan ve aynı zaman da öğrencisi olmaktan da gurur duyduğum Birol Güven'in yapımları ile büyüdük ve bunun için manevi değeri bende çok ayrıdır. Bunun için Mint'e bi teşekkür de borçluyum ve üyleri olduğum için tekrar gurur duyuyorum. 

Diğer Yazılar

#
Tuğçe ÖZER
    Kişisel Veriler Burada Yer Alacaktır.
#
Nurşah HİZAL
    Kişisel Veriler Burada Yer alacaktır.
#
Nurcan FİLİZ
    Kişisel Veriler Burada Yer alacaktır.
#
Mustafa ULUDAĞ
    Kişisel Veriler Burada Yer alacaktır.